5/5 (101)

Proszę oceń moją pracę

Tradycyjne korony zawierające metal mają ciemne zabarwienie i dlatego wyglądają mało estetycznie. W przeciwieństwie do nich korony i mosty pełnoceramiczne zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych, że nie można ich odróżnić od naturalnych zębów! Za każdym razem kiedy się uśmiechniesz, nikt nie zauważy różnicy!

 

Proces tworzenia – korony pełnoceramiczne / Przemek Kleinrok

Krok 1: Pobieranie wycisku / korony pełnoceramiczne Lublin

Proces pobierania wirtualnego wycisku jest wykonywany przez skanery wewnątrzustne. To urządzenia, które pozwalają na uzyskanie doskonałej jakości skanu. Największymi atutami, jakie nam daje skaner wewnątrzustny, są:

  • Komfort, jaki zyskuje Pacjentka/ Pacjent, czyli brak nieprzyjemnych wycisków,
  • Precyzja – nieporównywalna z technologią analogową,
  • Zaoszczędzony czas, który przy cyfrowym procesie jest znacznie krótszy,
  • Oszczędności – eliminujemy koszt mas wyciskowych i przesyłek.

Krok 2: Przesłanie pliku 3D / korony pełnoceramiczne Lublin

Gotowy skan jest przesyłany do specjalnego systemu, w którym będą wykonywane uzupełnienia. Cerec Connect (część systemu) daje więcej możliwości przekazania informacji do Laboratorium – importuję film, zdjęcia jamy ustnej Pacjentki/ Pacjenta i pisemne uwagi dotyczące doboru barwy i kształtu pracy ostatecznej. Elektroniczna droga przesłania zlecenia oszczędza czas.

Krok 3: Projektowanie / korony pełnoceramiczne Lublin

Proces produkcji rozpoczyna się od przyjęcia zlecenia w formie elektronicznej, które jest podstawą do dalszych etapów projektowania. Tworzenie uzupełnienia w formie cyfrowej pozwala w pełni kontrolować wszystkie parametry z dokładnością do mikrometrów. Podczas całego procesu tworzenia program kontroluje, by nie doszło do ewentualnych błędów, jakie technik pracujący analogowo stomatolog może popełnić.

Krok 4: Produkcja / korony pełnoceramiczne Lublin

Wszystkie korony są produkowane z oryginalnych, prefabrykowanych i homogennych bloczków, co gwarantuje nawet trzykrotnie większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnej metody. Tak zaawansowana technologia zapewnia jakość pracy na nieosiągalnym dla ręki i oka poziomie 20 mikrometrów.

W produkcji są wykorzystywane najnowocześniejsze maszyny i urządzenia (obrabiarki MCXL – służą one najczęściej do wykonywania pojedynczych uzupełnień pełnoceramicznych oraz frezarki MC X5, które wykorzystujemy głównie w pracach na tlenku cyrkonu. Na wyposażeniu laboratorium znajdują się również 2 piece do synteryzacji oraz 4 piece do wypalania ceramiki. Cały asortyment pracowni jest na bieżąco dostosowywany do wymogów jakościowych).

Krok 5: Zaproszenie na wizytę / korony pełnoceramiczne Lublin

A później już tylko założenie korony :).

 

Skaner Omnicam / korony pełnoceramiczne Lublin / Przemek Kleinrok

Skaner Omnicam skanuje w kolorze i nie wymaga użycia pudru. Ten sposób rejestracji pola protetycznego eliminuje błędy związane z pobieraniem tradycyjnego wycisku, takie jak: przeciągnięcie, skurcz mas czy ich nacisk na tkanki. Przy tym jest szybszy i neutralny dla Pacjentki/ Pacjenta.

Zapraszam na stronę Gabinetu Prestige Stomatologia, w którym najczęściej przyjmuję – kliknij by przejść.

Materiały pochodzą ze strony www Cereclab